Igła i nitka – przepustka do przyszłości dla naszych uczennic

Burkina Faso

Według ONZ to jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie. Charakteryzuje się jednym z najniższych wskaźników rozwoju społecznego HDI (Human Development Index). Wynosi on 0.4, co sprawia, że Burkina Faso zajmuje 185. miejsce na liście 188 krajów.

Garść informacji:
  • 44% społeczeństwa żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik alfabetyzacji młodzieży wynosi 58,3% i pozostaje jednym z najniższych na świecie
  • jedynie 58,3% osób powyżej 15. roku życia potrafi czytać i pisać.
  • rolnictwem trudni się 80% ludności czynnej zawodowo
Uczymy przedsiębiorczości i podstaw rolnictwa

40

rodzin z wioski Gourcy
Przygotowujemy do zawodu krawcowej

58

kobiet

28.10.2024

– To będą wasze dwa najważniejsze narzędzia pracy przez 3 najbliższe lata – mówi Gosia do dziewczyn z pierwszego roku, które właśnie uczą się, jak prawidłowo trzymać igłę i nitkę. Niebawem nauczą się wykonywać proste ściegi oraz odmierzać równe linie na materiale. Za trzy lata czeka je egzamin zawodowy, więc każda z nich, nie chcąc tracić ani chwili, poważnie zabrała się już do pracy.

Najpierw tłumaczenie na tablicy, notatki w zeszytach, aby nie umknął nawet najmniejszy szczegół, a potem do dzieła! Każda z nich wie, że zdobycie doświadczenia i dyplomu to przepustka do znalezienia pracy w przyszłości. Dzięki temu unikną emigracji (w tym do Europy) i zyskają stabilność niezbędną do założenia i utrzymania rodziny. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że rzeczy uszyte przez nasze uczennice możecie kupić w naszym sklepie!

Ich zapał do pracy wciąż rośnie. Aby nie gasić tego zaangażowania, potrzebujemy Twojej pomocy! Podaruj jeden dzień kursu krawiectwa, którego wiedza jest cenniejsza niż złoto.

Seniorzy i dzieci potrzebują wsparcia

Pilna pomoc dla Libanu

Pomagamy Libańczykom od lat, ale sytuacja nigdy nie była tak dramatyczna. Pilnie potrzebujemy funduszy, by zakupić żywność, leki i inne niezbędne produkty dla tych, którzy zostali zmuszeni do ucieczki. Wśród nich są dzieci i seniorzy.

czytaj więcej

Mamy już:
41 297
Potrzebujemy:
117 000