Kulinarne szaleństwa dziewczyn z Dakaru

Senegal

 

Państwo w zachodniej Afryce nad Oceanem Atlantyckim. Uzyskało niepodległość od Francji 4 kwietnia 1960 r. Jeden z najbardziej stabilnych politycznie krajów w Afryce. Pomimo tego pozostaje w grupie państw o najniższym stopniu rozwoju społecznego. Prawie połowę powierzchni kraju stanowią grunty rolne, ale ich uprawa staje się coraz trudniejsza ze względu na częste szoki klimatyczne. Najwyższą temperaturę odnotowano w Matam – 48,8 oC.

Garść informacji:
  • 39% społeczeństwa żyje poniżej granicy ubóstwa, tj. za mniej niż 1,90 dolara dziennie
  • współczynnik aktywności zawodowej w Senegalu wynosi 49%
  • 60% pracującej ludności zajmuje się rolnictwem
  • Średnio tylko 6 na 10 dzieci kończy edukację przynajmniej na poziomie podstawowym
  • Wskaźnik alfabetyzacji dla całej populacji powyżej 15. roku życia wynosi 51,9%
Opłacamy naukę

56 dziewczętom

w szkole zawodowej w Dakarze

100%

absolwentek pracuje w swoim zawodzie

01.07.2020

W Senegalu trwają ograniczenia związane z epidemią. Szkoły, choć miały ruszyć i przeprowadzić egzaminy, pozostają dalej zamknięte. Podobnie z granicami i lotniskami. Chorych przybywa i trudno powiedzieć, kiedy sytuacja się zmieni.

Nasze podopieczne z dakarskiego Foyer wykorzystują ten czas maksymalnie. Kulinarne szaleństwo trwa. Jeszcze kilka tygodni przymusowej izolacji i zasłużą na pierwszą gwiazdkę Michelin. Rogaliki, kotleciki… wszystkich Was chętnie by ugościły, bo to Wy od kilku lat dajecie im możliwości rozwijania swoich pasji i zdobywania zupełnie nowych kompetencji. Oczywiście produkcja masek, które na dobre wpisały się również w krajobraz Dakaru, trwa na masową skalę.

Seniorzy i dzieci potrzebują wsparcia

Pilna pomoc dla Libanu

Pomagamy Libańczykom od lat, ale sytuacja nigdy nie była tak dramatyczna. Pilnie potrzebujemy funduszy, by zakupić żywność, leki i inne niezbędne produkty dla tych, którzy zostali zmuszeni do ucieczki. Wśród nich są dzieci i seniorzy.

czytaj więcej

Mamy już:
49 759
Potrzebujemy:
117 000