Burkina Faso
Według ONZ to jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów na świecie. Charakteryzuje się jednym z najniższych wskaźników rozwoju społecznego HDI (Human Development Index). Wynosi on 0.4, co sprawia, że Burkina Faso zajmuje 185. miejsce na liście 188 krajów.
Garść informacji:
- 44% społeczeństwa żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie
- współczynnik alfabetyzacji młodzieży wynosi 58,3% i pozostaje jednym z najniższych na świecie
- jedynie 58,3% osób powyżej 15. roku życia potrafi czytać i pisać.
- rolnictwem trudni się 80% ludności czynnej zawodowo
40
58
15.11.2019
Dokładnie rok temu utknęliśmy na Saharze w drodze do ośrodka dożywiania w Keadi. Nie daliśmy za wygraną. Dotarliśmy w końcu do celu i wspieramy dzieciaki do dziś, choć piasek z Sahary jeszcze długo po powrocie wytrzepywaliśmy z ubrań. Kilka dni temu dopinaliśmy w Bangladeszu kluczowe dla projektu kwestie, w Senegalu z pomocą hiszpańskich żołnierzy wybudowaliśmy we wrześniu drewniany domek, sfinansowany dzięki Ministerstwu Spraw Zagranicznych w ramach konkursu „Polska pomoc rozwojowa 2019”, który będzie służył jako pracownia krawiecka dla naszych uczennic z dakarskiej szkoły. Z siostrami od Aniołów planujemy kolejne inwestycje w kongijskim szpitalu i hospicjum w Rwandzie. W Burkina Faso poszła już pierwsza łopata pod nowoczesne nawodnienie ogrodu. Relacja już niebawem. Uwielbiamy spotykać się z naszymi podopiecznymi i wiemy, jak jest to ważne i dla nich i dla skuteczności i jakości naszych projektów. Prawda o naszej pracy jest taka, że znaczną część czasu spędzamy w warszawskim biurze, wpatrzeni w komputery, skąd koordynujemy działania, nadzorujemy projekty i budżety, wypełniamy dokumenty i dbamy o terminową realizację zadań.
Jest nas dziesięcioro: Szymon, Ania, Marta, Agnieszka, Ola, Jarek, Wiola, Gosia i Mateusz. Na stałe w Burkina Faso jest też Gosia Tomaszewska. Na czym polega nasza praca? Na tym, by mimo przeciwności dotrzeć z pomocą tam, gdzie ludzie najbardziej jej potrzebują i by zyskać przekonanie, że pieniądze, które zdecydowaliście się przekazać, będą na miejscu wydane najlepiej.
Spotkał nas Szymon Hołownia i przekonał, że nasza rola odpowiada tej, którą pełnią listonosze. Wy generujecie dobro, my je dostarczmy tam, gdzie potrzeba go najbardziej. Przywozimy Wam w zamian historie ludzi, którym zmieniacie kierunek drogi przez życie, swoim wsparciem wyprowadzając ich bezpiecznie z najostrzejszych zakrętów. Chętnie o sobie opowiadają, bo jesteście ich najlepszymi, czasem jedynymi przyjaciółmi.
Cały zespół Dobrej Fabryki życzy Wam dobrego weekendu!!! Dziękujemy, że chcecie produkować z nami dobro!!!