Pakiet zdrowotny dla Joyce

Joyce jest radosna nastolatką i dzielną pacjentką z bardzo rzadką i dokuczliwą chorobą. Mama dziewczynki, Thérèse, jest przedszkolanką. Nie ma męża. Obje mają tylko siebie. Gdy Joyce miała kilka miesięcy, jej organizm po raz pierwszy dał znać, że coś jest nie tak. Małej spuchły stawy i zaatakował ją ostry ból. W szpitalu okazało się, że dziewczynka ma rzadko spotykaną i nieuleczalną chorobę.
Niedokrwistość sierpowata lub inaczej anemia sierpowata to dziadostwo polegające na wrodzonej wadzie w budowie hemoglobiny. Nie wszyscy mieli okazję na własne oczy zobaczyć erytrocyty, więc najprościej rzecz ujmując, powinny one wyglądać jak okrągłe cząstki, które suną przez układ krwionośny bez żadnych przeszkód. Tymczasem choroba sprawia, że erytrocyty, mają kształt ostry, sierpowaty, niechętnie poruszają się w krwiobiegu, często się rozpadają. Zaburzona budowa krwinek sprawia, że dziewczynka dostaje ataku bólu w kościach i stawach. Powodem może być za niska temperatura lub dokuczliwy upał. Organizm może się zbuntować, gdy jest za sucho lub gdy nie przestaje padać deszcz, gdy mała się zestresuje lub zmęczy, słowem, bomba wybucha zazwyczaj w najmniej spodziewanym momencie i trudno ją powstrzymać.
Jedynym sposobem, by z anemią sierpowatą żyć, jest leczenie objawowe. Antybiotyki i leki przeciwbólowe Joyce zawsze powinna mieć pod ręką. Transfuzja krwi przyniosłaby znacznie większą ulgę, jednak w Togo nie ma na nią szans. Wymarzonym rozwiązaniem byłby przeszczep szpiku kostnego.
Bardzo chcemy, by zdolna Joyce, która szkołę uwielbia ponad wszystko, nie musiała przerywać nauki. Chcemy, by jej mama zawsze miała pod ręką zastrzyki i leki przeciwbólowe. Każdy atak córki, pociągający za sobą konieczność zakupu leków i wizyty w szpitalu, kosztuje Térèse ok. 20 000 franków, czyli trochę ponad 100 zł. Takie ataki w ciągu miesiąca zdarzają się nawet dwa, czasem i trzy razy. Przy pensji samotnej matki wynoszącej 45 000 franków choroba druzgocze domowy budżet podobnie jak organizm jedenastolatki.
Co możemy zrobić?
Przejrzeliśmy dokumentację medyczną Joyce. Widać w niej braki w szczepieniach, które dziewczynka koniecznie powinna uzupełnić. W domu jest prąd i lodówka, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by niezbędny zapas leków mieć w każdej chwili pod ręką. Chcemy te leki kupić i czuwać, by zawsze były w pogotowiu. Możemy wysłać dziewczynkę do najlepszych specjalistów w Togo, pokryć wszystkie koszty związane z jej leczeniem i nie dopuścić do sytuacji, w której matka będzie musiała dokonywać najtrudniejszych wyborów: leczyć córkę czy dać jej jeść, pozwolić się uczyć czy uśmierzyć ból.
Często zadawane pytania
Jaki % mojej wpłaty zostanie przekazany na pomoc?
Cała przekazana przez Ciebie darowizna, pomniejszona o niewielki koszt obsługi operatora płatności (PayU/PayPal) zostanie wykorzystana na pomoc i nie stanowi źródła utrzymania Fundacji Dobra Fabryka. Jeśli chciałbyś wesprzeć cele statutowe Fundacji, kliknij tutaj.
Czy mogę wesprzeć potrzebujących bez podawania swoich danych?
Udostępniliśmy formularz online dla Twojej wygody, m.in. po to, abyśmy mogli po zakończonym roku przesłać Ci potwierdzenia przekazanych darowizn, które możesz odliczyć od podatku. Jeśli jednak chcesz wesprzeć naszych podopiecznych poprzez przelew tradycyjny, możesz skorzystać z poniższych nr. kont:
Konto do wpłat w walucie PLN: 45 1090 1883 0000 0001 2390 7365
Konto do wpłat w walucie EUR: 84 1090 1883 0000 0001 2398 7852
Konto do wpłat w walucie USD: 46 1090 1883 0000 0001 2398 7857
Informacje o programie „Dobroczynne24”
Rozwiń informacje o programie
-
- Cel programu
Program ma na celu zapewnienie wsparcia finansowego na realizację Celów Statutowych Fundacji, w tym w szczególności udzielenie pomocy na rzecz beneficjentów Fundacji w miejscach prowadzonych projektów poprzez symboliczne nabycie Dobra. Środki pieniężne uzyskane z Nabytych przez Uczestników Programu Dóbr zostaną przekazane na Cele Statutowe Fundacji, a następnie rozdysponowane zgodnie z bieżącymi potrzebami beneficjentów Fundacji.
- Cel programu
-
- Zasady Funkcjonowania Programu
Program umożliwia nabycie Dobra za pomocą jednorazowych płatności.Dobro to niematerialna wartość (symboliczny produkt lub usługa/świadczenie) odpowiadająca realnym potrzebom beneficjentów Fundacji, którą nabywa Uczestnik Programu. Aktualny wykaz Dobór znajduje się na podstronie Programu. Wszystkie Dobra można przeglądać wg dwóch kategorii filtrów:a) miejsca prowadzenia projektu pomocowego,
b) kategorii wsparcia, do których należą: Dajemy pracę, Karmimy, Leczymy, Uczymy.Fundacja w każdym momencie zastrzega sobie prawo do zamieszczania nowych Dóbr, a także zmiany lub usunięcia Dóbr już istniejących.Nabycie Dobra stanowi darowiznę dokonaną przez Uczestnika na rzecz Fundacji, mającą na celu realizację Celów Statutowych Fundacji. Nabycie Dobra nie stanowi transakcji sprzedaży, tym samym Uczestnikowi Programu nie przysługuje prawo do otrzymania ekwiwalentu pieniężnego lub rzeczowego za nabyte Dobro.Voucher na Dobro – uczestnik Programu może zdecydować się na Nabycie Dobra w formie voucher’a o określonej wysokości. Uczestnik Programu w momencie Nabycia Dobra przekazuje darowiznę na Cele statutowe Fundacji. Voucher może zostać wykorzystany przez Uczestnika lub osobę trzecią, której Uczestnik przekaże Voucher. Voucher umożliwia symboliczny wybór Dobra przez jego posiadacza. Fundacja wskazuje, że wykorzystanie Vouchera ma charakter edukacyjny i promujący działalność Fundacji. Voucher nie stanowi odpowiednika instrumentu płatniczego.Podział Voucherów na Dobro – Voucher na Dobro w kwocie 50,00 zł; Voucher na Dobro w kwocie 100,00 zł; Voucher na Dobro w kwocie 200,00 zł; Voucher na Dobro w kwocie 300 zł. Istnieje również możliwość ustalenia indywidualnej kwoty Voucher’a poprzez kontakt na adres: [email protected]
Fundacja zastrzega sobie prawo, w razie zaistnienia takiej potrzeby, do przesunięcia środków finansowych uzyskanych z nabytych przez Uczestników Programu Dóbr na zakup innych Dóbr, lub też zakup Dóbr z pozostałych Kategorii, ewentualnie przesunięcia pomocy finansowej z jednej placówki na pomoc innej placówki / innym podopiecznym, zgodnie z Celami Statutowymi Organizatora, zamieszczonymi na Stronie Internetowej Organizatora.
- Zasady Funkcjonowania Programu
- Warunki Uczestnictwa w Programie
Uczestnictwo w Programie wymaga Nabycia Dobra poprzez:
– symboliczny wybór Dobra
– określenie ilości wybranego Dobra
– wypełnienie formularza, akceptację Regulaminu i wyrażenie zgód udzielonych w formularzu
– finalizację Nabycia Dobra. W przypadku wyboru przelewu tradycyjnego, Uczestnik Programu deklaruje w formularzu zgłoszeniowym, że przekaże środki jednorazowo poprzez swój bank.Po dokonaniu płatności uczestnik Programu otrzyma elektroniczne potwierdzenie Nabycia Dobra/Dóbr, które zostanie wysłane automatycznie na wskazany w formularzu transakcyjnym adres e-mail.