Przekaż darowiznę Podaruj 1% Dobrej Fabryce i produkuj z nami dobro!

Poznajcie uczniów Szkoły Montessori w Cové!

Szkoła w Cové jest malutka. Działa od ponad dziesięciu lat i początkowo nikt nie zakładał, że powinna być duża.

Do nowej placówki co roku przychodziło kilkoro dzieci, których odważni rodzice zgodzili się, by uczyły się nową, nieznaną w kraju metodą. Dziś widać już efekty edukacji i można się nimi z dumą pochwalić. Dzieciaki opuszczające podstawówkę w Cové nie mają kłopotu w żadnej szkole średniej w kraju. Wyprzedzają rówieśników w każdej dziedzinie. Efekty dostrzegają dorośli, bo z roku na rok o przyjęcie do szkoły prosi coraz więcej osób. Widać to po liczebności roczników: Klasa VI - 12, klasa V - 28, klasa IV - 43, klasa III - 44, klasa II - 46. Do klasy pierwszej przechodzi teraz z przedszkola 15 najstarszych dzieci co nie znaczy, że w przedszkolu zrobi się pusto. Maluchów będzie w tym roku 96!!!

Sytuacja wygląda tak: 290 dzieciaków, 9 nauczycieli, trzy klasy lekcyjne i sala przedszkolna. Ciasno.

Papież Franciszek na Cové również zwrócił uwagę, kupił na start więcej ziemi, reszta w naszych rękach!!! 

Zbliża się kolejny rok szkolny, więc zanim się zacznie z pewnością Wam o szkole Montessori w Beninie jeszcze przypomnimy. Dziś po prostu zakochajcie się w dzieciakach i niezwykłym miejscu z wielkim potencjałem.

 

 

Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij