Przekaż darowiznę Podaruj 1% Dobrej Fabryce i produkuj z nami dobro!

Chcę pomóc!

Dołącz do papieża Franciszka!

Papież Franciszek zrobił hospicjum Sióstr od Aniołów w Kabudze fantastyczny prezent! Zafundował minilaboratorium do oznaczania podstawowych parametrów krwi, niezbędne naszym pacjentom, z których wielu jest w ciężkim stanie, a na każde badanie krwi trzeba było wozić ich do szpitala (a ambulansu przecież Siostry nie mają). 

Decyzja Papieża wzruszyła nas, ale i zachęciła do tego, żeby iść za ciosem! Dołączmy do Franciszka i zróbmy kolejny krok: zrzućmy się na aparat USG i stwórzmy w naszym hospicjum prawdziwą salę do diagnozowania chorych! 

To pomoże ratować im życie! Trafiają do nas ludzie, których nikomu nie chciało się już dokładnie badać. Próbujemy im pomóc, ale często nie wiemy jak, bo nie mamy podstawowych danych. Sprzęt do badania krwi pomoże nam "ogarniać" bieżące, codzienne kryzysowe sytuacje. Gdybyśmy jednak chcieli rzeczywiście próbować choć trochę leczyć naszych chorych, musimy mieć dostęp do USG, które pozwoli ocenić, jak duża jest zmiana nowotworowa, w jakim stanie jest wątroba, czy w jamie brzusznej zbiera się płyn itd. itp. To naprawdę może oszczędzić naszym pacjentom mnóstwo bólu, dodać im tygodnie, miesiące, a kto wie czy nie lata życia. 

Pamiętam, z jakim zapałem dwa lata temu zbieraliśmy na ambulans, który już ratuje życie dzieciakom w Kasisi. Pomóżmy teraz tym, którzy mają przed sobą czasem ostatnie chwile życia. Żeby przeżyli je tak, jak życzymy tego sobie i naszym najbliższym: bez bólu, w spokoju, otoczeni miłością i fachową opieką. 

Aparat USG (dość podstawowy), którego potrzebujemy do hospicjum kosztuje 75.000 złotych. To tylko wygląda tak strasznie. :) Szukamy przecież TYLKO 7.500 osób, które zrzucą się nań po dziesięć złotych!

Dołączmy do Papieża, bo też taki był cel jego własnej darowizny - żeby pomagając naszym chorym, zgromadzić przy sobie innych, którzy też pomogą. Żeby za rzuconym przez niego dobrym kamyczkiem ruszyła cała LAWINA DOBRA! 

Jedyna jedyna dycha wystarczy, by stanąć dziś ramię w ramię z Papieżem Franciszkiem, stać się jego Przyjacielem i Współpracownikiem, na zawsze upamiętnionym w naszej nowej sali diagnostycznej w Kabudze (zawiesimy tam specjalną tablicę, informując że to dary od Franciszka i Jego Przyjaciół)! :)  

W imieniu Sióstr, swoim i chorych - BARDZO BARDZO BARDZO DZIĘKUJEMY!!!

Kwota uzbierana: 86491 PLN
Kwota docelowa: 75000 PLN

Aktualności

Mamy środki na zakup USG!

21.08.2015

Po zaledwie dwóch tygodniach zbiórki, wielkiej ofiarności kilkuset dobrych ludzi, wsparciu od papieża Franciszka, dwóch przelewach po 10 000 złotych i dzisiejszym – od naszego już stałego darczyńcy- na 25 000 , mamy już 85 000 złotych. 

Minilab już w Kabudze!

12.08.2015

Dziś do Kabugi dojechał prezent od papieża Franciszka -minilab do badania krwi naszych pacjentów!

Siostra Maria poprosiła dziś o pomoc laborantkę z ośrodka zdrowia, której przedstawiciele producenta wyjaśnili jak to działa, a ona z kolei w sobotę będzie uczyła nasz personel. A później nie pozostanie już im nic innego niż korzystanie z tego fantastycznego urządzenia!

Mamy już 42% potrzebnej sumy na zakup USG!

10.08.2015

Zdarzyło się coś, o czym nawet nie śmieliśmy marzyć. A to wszystko za sprawą Papieża Franciszka, który nie przestaje nas mile zaskakiwać. 

PAPIEŻ FRANCISZEK wspiera hospicjum w Kabudze i szpital w Ntamugendze

06.08.2015

Mamy NEWSA absolutnie nie z tej ziemi! Chorych w hospicjum w Kabudze i w szpitalu w Ntamugendze postanowił dziś wesprzeć sam PAPIEŻ FRANCISZEK!!!

Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij