Przekaż darowiznę Podaruj 1% Dobrej Fabryce i produkuj z nami dobro!

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej - pamiętajmy o tych, którzy cierpią dziś, teraz.

W Demokratycznej Republice Konga trwa nierówna walka z wirusem Ebola, którego epidemia wybuchła niebezpiecznie blisko naszego szpitala w Ntamugendze. Wczoraj ministerstwo zdrowia potwierdziło 90 przypadków zachorowań i już 49 ofiar wirusa. Do naszego ośrodka wciąż przychodzą tłumy chorych. Sytuacja humanitarna w regionie i napływ uchodźców z sąsiednich prowincji sprawiły, że w Ntamugendze nigdy dotąd nie było jeszcze tak tłoczno.

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej. Z tej okazji chcemy Wam pokazać pierwszy uśmiech Merveille po kilkumiesięcznej terapii i wyprowadzania jej z choroby głodowej. To Wasza zasługa. Wspierając Dobrą Fabrykę i odpowiadając na nasze facebookowe prośby o pomoc, każdego miesiąca wyprowadzamy z ostrej fazy choroby głodowej ponad 50 takich dzieciaków i ponad 100 tych w umiarkowanej fazie niedożywienia. Małą Dorikę (na kolejnych zdjęciach) uratowaliście z ostrej malarii, tak jak ponad 1100 innych pacjentów każdego miesiąca.

Doktor John powiedział wczoraj po kolejnej wyczerpującej operacji i kilkudziesięciu godzinach nieprzerwanej pracy w naszym ośrodku, że: "mimo ciężkiej pracy, niepokoju w kraju, bandytyzmu, porwań, fatalnych dróg i wirusa Eboli, który zbiera żniwo niebezpiecznie blisko naszego szpitala, światełko nadziei daje to, że nie jesteśmy sami, że są z nami Przyjaciele z Polski".

Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej ustanowiony po zamachu bombowym w Bagdadzie w 2003 roku, wcale nie jest po to, by jedynie wspominać tragiczne wydarzenia, w których ucierpieli pracownicy ONZ kilkanaście lat temu. Jest przede wszystkim po to, by pamiętać o tych wszystkich, którzy cierpią dziś, teraz. To niedzielne popołudnie trafiło nam się w jednym z najbogatszych krajów świat, z dala od katastrof humanitarnych, biedy, głodu, braku dostępu do wody, które dziś są powodem dramatu milionów ludzi. Ten wpis nie jest po to, by wzbudzać w kimkolwiek poczucie winy, a jedynie po to, by przekonać Was, że dużo jesteśmy w stanie zmienić. W Demokratycznej Republice Konga dzieją się cuda, takie jak uśmiech Merveille. Tylko dzięki Wam mogą wydarzyć się kolejne:

https://www.dobroczynne24.pl/p/ratunek-dla-szpitala-w-kongu-przed-kleska-humanitarna

Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij