Przekaż darowiznę Podaruj 1% Dobrej Fabryce i produkuj z nami dobro!

Epidemia eboli w Północnym Kivu przybiera na sile. Przeszliśmy już pierwszy test.

Panująca w Północnym Kivu epidemia eboli jest największą w całej Demokratycznej Republice Konga, jaka wybuchła w ciągu ostatnich 11 lat. Służby wciąż dokładają starań, by zdusić jej ognisko w oddalonym od Ntamugengi o 300 km Beni. Nie można jednak powiedzieć, że wszystko mają pod kontrolą. Liczba zachorowań wzrosła już do 127, z tego 87 osób zmarło.

Dziś rano dotarły do nas niepokojące informacje, że pojawiło się nowe ognisko wirusa w Butembo położonym ponad 50 km na południe od Beni, zatem odległość między nowymi zachorowaniami i naszą Ntamugengą zmalała do nieco ponad 200 km. Jak na taką sytuację zareagował nasz personel? Poza koniecznymi do wprowadzenia nowymi procedurami wszyscy są na swoich stanowiskach, wszyscy pracują, pomagają pacjentom tak jak każdego dnia. Przyjmują porody, karmią dzieciaki z chorobą głodową, opatrują rany, operują przypadki wymagające interwencji chirurgicznej, leczą paskudną malarię, która w związku z deszczami zbiera żniwo wśród mieszkańców okolicznych wiosek. Wszyscy wykazują się pełnym profesjonalizmem, czego niestety nie jesteśmy w stanie wymagać od innych placówek...

Kilka dni temu jeden z ośrodków w naszym rejonie przysłał nam pacjenta z objawami wirusa, nie uprzedzając, że podejrzewają najgorsze. Zakładali zapewne, że nikt nie pomoże mu tak jak zrobi to ekipa z Ntamugengi. Wyizolowaliśmy chorego. Okazało się, że podobne do eboli objawy dała ostra malaria mózgowa. Nie mieliśmy jednak szans pomóc chłopakowi. Trafił do nas zbyt późno. Zadziałały jednak wszystkie mechanizmy, które zadziałać powinny, gdyby potwierdzono u chorego wirusa eboli. Przeszliśmy pierwszy test.

Dziś wyruszył z Polski kolejny transport zaopatrzenia dla Ntamugengi. Dzięki Wam ciągle uzupełniamy zapasy drenów, opatrunków, leków, testów, wszystkiego czego nie może braknąć, gdyby nasz szpital znalazł się w wyizolowanej przez władze strefie.

Jeśli tylko możecie poświęćcie chwilę i kilka złotych, by włączyć się w nasze przygotowania do kolejnej dostawy. Odwiedźcie teraz dobroczynne24.pl klikając w poniższy link. To bardzo ważne, bo każdą złotówkę nasz szpital wykorzystuje w najlepszy możliwy sposób, ratując życie dziesiątek pacjentów każdego dnia. Takich miejsc we wschodnim DRC jest już naprawdę niewiele.

https://www.dobroczynne24.pl/p/zaopatrzenie-dla-szpitala

Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij