Przekaż darowiznę Podaruj 1% Dobrej Fabryce i produkuj z nami dobro!

Chcę pomóc!

Podaruj kawałek ziemi

Emma, Sylvain, Delphin to dzieci Marii, sparaliżowanej pacjentki naszego hospicjum. Maria ma 58 lat, w hospicjum jest od ponad roku. Nie spodziewamy się, że jej stan ulegnie poprawie, udar wyrządził zbyt wielkie szkody. Maria ma jednak u nas fizjoterapię, pełną pielęgnację, opiekę lekarską. Chcemy teraz bardzo pomóc także jej dzieciom, które z powodu choroby swojej mamy nie mają swojego kąta. Nie mają gdzie się podziać. 

One poza mamą nie mają nikogo bliskiego. Siostry z hospicjum robią co mogą, żeby im pomóc w tej trudnej sytuacji. To są naprawdę cudowne, bardzo oddane mamie i poukładane dzieciaki. Cierpienie scementowało ich relacje, widać że są dla siebie nawzajem wielkim wsparciem.

Delphin ma 18, a Sylvain 19 lat. Tak poukładało im się życie, że nie mogli uczyć się wtedy kiedy ich rówieśnicy, dlatego są dopiero w szkole średniej. Emma chodzi do gimnazjum. Po szkole wraca do hospicjum, śpi przy mamie, odrabia lekcje w naszym ogrodzie, stara się pomagać innym chorym, bo po prostu nie ma gdzie się podziać. Jej bracia mieszkali w wynajętym przez Siostry domku, który jednak okazał się być niebezpieczny. Regularnie kradziono tam chłopakom wszystko, łącznie ze starym materacem. Spali więc na ubraniach Emmy, ale te też im ukradziono. W chatce nie było prądu i wody, nie dało się jej zamknąć. Siostry zdecydowały więc o wynajmie dla młodzieży domku gdzie są drzwi, jest prąd i woda, żeby zapewnić Delphinowi i Sylvainowi spokój i możliwość kontynuowania nauki. Opłacają im także czesne za szkołę. 

Zrobiliśmy rozpoznanie, ile trzeba dać za niewielką działkę, na której można by w przyszłości postawić jakiś domek, tak by zapewnić dzieciakom choćby minimalny start w dorosłość i samodzielność. To zmieni CAŁE życie trójki tych młodych ludzi, którzy wreszcie będą mieli coś swojego i będą mogli z podniesionym czołem wyjść do świata!

I mamy bardzo DOBRĄ WIADOMOŚĆ! Znaleźliśmy idealny kawałek ziemi, którego koszt zakupu to 5500 zł. Wierzymy, że z Wami, współpracownikami Dobrej Fabryki, jesteśmy w stanie uzbierać tę kwotę.

Dzięki Dobrej Fabryce, dzięki temu że jesteście Wy,  możemy dzieciakom już dziś powiedzieć: nie jesteście sami, jest światełko w tunelu, zaczynamy działać!!! 

Kwota uzbierana: 8948 PLN
Kwota docelowa: 5500 PLN

Aktualności

Ziemia została kupiona! Czas na dom!

11.08.2015

Na działkę pod dom dla Emmy, Deplhina i Sylvaina, zebraliście pieniądze w kilka godzin. Siostra Maria też zadziałała ekspresowo i dziś rodzeństwo po raz pierwszy odwiedziło swoje nowe miejsce na świecie.

Emma, Delphin i Sylvain serdecznie Wam z całego serca dziękują. A my przyłączamy się do podziękowań i zachęcamy do wsparcia zbiórki na dom, z którą ruszymy już wkrótce!

Zostańcie z nami!

Błyskawiczny sukces akcji „Podaruj kawałek ziemi”!!!

06.08.2015

Wciąż nie przestajecie nas zaskakiwać! Po zaledwie trzech godzinach i wsparciu 151 dobrych ludzi udało nam się zebrać pełną sumę potrzebną na zakup ziemi! Dziękujemy! 

Ruszamy z nowym projektem „Podaruj kawałek ziemi”!!!

05.08.2015

Znacie Marię, pacjentkę naszego hospicjum w Kabudze. Jest z nami od roku i pewnie zostanie na dobre. Miała udar, uszkodzenia neurologiczne są znaczne. Maria jest sparaliżowana, nie mówi, za to promiennie się śmieje!!! Maria ma troje dzieci, Emmę, Delfina i Sylwana. Mają 17-19 lat. I nie mają domu.

 

Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij