Przekaż darowiznę Podaruj 1% Dobrej Fabryce i produkuj z nami dobro!

Są PIĘKNE i WYJĄTKOWE!

Jedną z najlepszych rzeczy, które możesz powiedzieć kobiecie, to po prostu, że jest piękna. Albo powiedzieć to i pokazać 53 młodym dziewczynom z naszej Szkoły Zawodowej w Dakarze, robiąc im prezent niespodziankę - profesjonalną sesję zdjęciową w ich własnych stylizacjach, tak pięknych i wyjątkowych, jak one same.

Naszych uczennic życie nie traktowało łaskawie. Nie miały takich szans, jak ich rówieśniczki z Europy. Mają między 19 a 29 lat, pochodzą z biednych rodzin z małych wiosek i miasteczek, ze wszystkich zakątków Senegalu. Z bardzo różnych powodów ich edukacja często skończyła się gdzieś pod koniec szkoły podstawowej, co nie dawało im w zasadzie żadnych szans na dobrą pracę.

Foyer s. Marii Goretti - nasza szkoła zawodowa w Dakarze, która na dwa lata staje się też ich domem, to miejsce, gdzie dostają jeszcze jedną szansę by zawalczyć o lepsze jutro. By poczuć, że świat ich nie skreślił, że mogą jeszcze osiągnąć wszystko o czym marzą.

W drodze do ich marzeń wspiera je od roku Dobra Fabryka. Zaczęliśmy od kluczowych dla funkcjonowania szkoły remontów. Wymieniliśmy instalację elektryczną, wyremontowaliśmy dwie kuchnie (w tym jedną, w której dziewczęta mają zajęcia z nauki gotowania), zatrudniliśmy nauczycieli. Wszystko to po to, by nieustannie pokazywać im, że są ważne, że są wyjątkowe, że są piękne. I że przyszłość należy właśnie do nich!

Każda okazja jest dobra do tego, by wręczyć kobiecie bukiet, a my w naszym Dobro Czynnym sklepie mamy taki szczególny, Bukiet Marzeń, dzięki któremu tym właśnie kobietom dajemy przede wszystkim możliwość realizacji ich życiowych planów:

https://www.dobroczynne24.pl/p/bukiet-dobra-dla-afrykanskich-kobiet

Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij