Przekaż darowiznę Podaruj 1% Dobrej Fabryce i produkuj z nami dobro!

Zachęcamy Was bardzo gorąco do wsparcia sierocińca przy szkole zawodowej dla dziewcząt w Dakarze.

W zeszłym roku udało nam się dostarczyć blisko 500 szt. dobrej jakości, wielorazowych pieluch wraz z wkładami. Wierzymy, że i w tym razem,  dzięki Waszej pomocy, damy radę! 

Lato to tradycyjnie w Dakarskim Foyer czas zawodowych staży dla dziewcząt kończących dwuletnią przygodę z nauką. Niektóre z nich, przygotowując się do zawodu opiekunki do dziecka (tzw. „Nunu”), odbywają praktyki w pobliskim sierocińcu „Pouponniere”. Jest on, obok szkoły zawodowej, najważniejszym miejscem działalności Sióstr Franciszkanek w Dakarze. Często to też jedyne miejsce ratujące życie dzieciom, które nie miałyby szans na znalezienie pomocy gdziekolwiek indziej. Trafiają tu zarówno niemowlęta, którymi samotne matki nie są w stanie się zaopiekować, jak i dzieci pozostawione gdzieś przy drodze i przywiezione przez policję. Nie tak rzadko też zdarza się, że wielodzietne rodziny, których nie stać na wyżywienie kolejnego dziecka, oddają je do sierocińca i odbierają po roku lub dwóch, jeśli ich sytuacja życiowa się poprawi.

Bez pracy dziewcząt z Foyer, które każdego miesiąca spędzają na dyżurach w sierocińcu 2 tygodnie (na dwóch zmianach: w dzień i w nocy), bardzo trudno byłoby zapewnić dobrą opiekę porzuconym maleństwom.

W sierocińcu, pełnym kilkudziesięciu milusińskich, nie ma chyba bardziej przydatnego artykułu niż pieluszki. Liczy się każde 20 zł:

https://www.dobroczynne24.pl/p/pieluchy-z-wymienna-wkladka

Za każdą okazaną pomoc bardzo Wam DZIĘKUJEMY w imieniu dzieci z sierocińca, Sióstr i dziewcząt z Foyer!!!

Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij