Przekaż darowiznę Podaruj 1% Dobrej Fabryce i produkuj z nami dobro!

Chcę pomóc!

Togo - apteka w Saoudé

Apteką w Saoudé opiekuje się nasz świecka misjonarka, Małgosia Tomaszewska, wysłana do Afryki przez naszą fundację, która robi tam fantastyczną robotę. Na co dzień mieszka w stolicy Burkina Faso, Ouagadougou i opiekuje się naszym projektem farm w Gourcy. Do Saoude dojeżdża regularnie, by nadzorować pracę apteki pod egzotycznym wezwaniem św. Fridolina, alzackiego świętego. 

Okolica jest ekstremalnie biedna. Góry, klimat ciężki (bliskość pustyni sprawia, że od grudnia do lutego wieje tu harmatan, pustynny wiatr, który spowija wszystko czerwonym pyłem). Ludzi nie stać na żadne leki, przychodzą więc do Świętego Fridolina z receptami od felczerów (czasem idą po kilkanaście kilometrów w jedną stronę), i tu dostają wszystko, co mają zapisane, za standardową opłatę: jest nią miska kukurydzy, sorgo, albo innego zboża. Ono z kolei jest gromadzone i rozdawane przez parafialny Caritas tym, którzy nie mają co jeść. Apteka w Saoudé pracuje pięć dni w tygodniu i jest dostępna dla wszystkich.

Nie da się policzyć, ilu setkom czy tysiącom ludzi życie uratowała ta mała, parafialna apteka, w której można też uzyskać poradę, zmienić opatrunek, zrobić zastrzyk. Małgosia w ubiegłym roku zwróciła się do nas z prośbą o dołączenie apteki do placówek wspieranych przez Dobrą Fabrykę.

Szymon Hołownia 

 

Możesz wesprzeć ten projekt klikając w "Chcę pomóc" na górze strony i przekazując dowolną darowiznę na ten cel lub odwiedzając DobroCzynne24.pl i zasilając aptekę w Saoudé w konkretne leki:

 

 

Aktualności

Działo się u nas przez wakacje!

13.09.2018

Potrzebujemy teraz Waszego wsparcia by zaopatrzyć aptekę w zapas leków na kolejne półrocze.

Pilnie potrzebne leki do apteki w Saoudé!

11.01.2017

Z naszej patronackiej apteki w Saoudé, którą opiekuje się Gosia Tomaszewska, dostaliśmy właśnie zapotrzebowanie na leki na kolejny rok.

Podsumowanie wpłat na rzecz apteki w Saoude w 2016 roku.

28.12.2016

Dzięukujemy Wam za zaangażowanie i pomoc, by apteka mogła funkcjonować i pomagać tym najbardziej potrzebującym. Dzięki Waszym wpłatom możemy regularnie zaopatrzać ją w leki, które ratują zdrowie, ale też i życie lokalnej społeczności.

Zapas leków dla apteki w Saoudé

31.03.2016

Papież Franciszek sfinansował roczny zapas leków dla Apteki w Togo!

Startujemy razem z Papieżem Franciszkiem!

29.02.2016

Od stycznia tego roku stawiamy kolejną fabrykę. Tym razem bierzemy na warsztat parafialną aptekę w Saoude na północy Togo, a razem z nami działa sam Papież Franciszek!

 

Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij