Przekaż darowiznę Podaruj 1% Dobrej Fabryce i produkuj z nami dobro!

Zobaczcie co przez wakacje działo się u naszych podopiecznych w „Projekcie dla rodzin”.

Odwiedziliśmy Marie Claire, która po operacji stawu kolanowego już zapomniała o problemach z chodzeniem. Zakochała się w tańcu, cieszy się, że może spędzać czas z koleżankami już nie tylko na werandzie swojego domu, ale biegając z nimi w poszukiwaniu przygód po całej okolicy. Misja wykonana! Zrobiliśmy dla Marie Claire, coś co dla jej rodziców było nawet poza zasięgiem marzeń.

Towarzyszyliśmy małemu Izydorowi podczas zajęć z logopedą, na które zwykle chodzi z tatą. Byliśmy u niego w domu i widzieliśmy jak dużo się zmieniło u naszego przedszkolaka przez ostatni rok. Izydor nabrał pewności siebie, coraz lepiej się skupia i... mówi! Dostał od Was edukacyjne gry, zabawki do ćwiczeń oddechowych, wszystko co polecił logopeda, a na co rodzina nie mogła sobie pozwolić.

Joyce bardzo dzielnie radzi sobie ze swoją rzadką chorobą. Niedokrwistość sierpowata lub inaczej anemia sierpowata to schorzenie polegające na wrodzonej wadzie w budowie hemoglobiny. Nie wszyscy mieli okazję na własne oczy zobaczyć erytrocyty, więc najprościej rzecz ujmując, wyglądać powinny jak okrągłe cząstki, które suną przez układ krwionośny bez żadnych przeszkód. Tymczasem choroba sprawia, że erytrocyty mają kształt ostry, sierpowaty, niechętnie poruszają w krwiobiegu, często się rozpadają. Zaburzona budowa krwinek sprawia, że dziewczynka dostaje ataku bólu w kościach i stawach. Powodem może być za niska temperatura lub dokuczliwe upały. Organizm może się zbuntować, gdy jest za sucho lub gdy nie przestaje padać deszcz, gdy mała się zestresuje albo zmęczy, słowem - bomba wybucha zazwyczaj w najmniej spodziewanym momencie i trudno ją przewidzieć i powstrzymać. Dzięki Wam od ponad roku zawsze ma pod ręką niezbędne lekarstwa. Przyjmuje je codziennie. Na wypadek ataku ma kolejny zestaw, też zawsze w gotowości. Bardzo chcemy, by zdolna Joyce, która szkołę uwielbia ponad wszystko, nie musiała przerywać nauki. Końcówka roku szkolnego zbiegła się z nawrotem choroby, dlatego musi teraz odrobić trochę zaległości. My zbieramy całą dokumentację małej i konsultujemy ją wśród naszych polskich specjalistów.

Projekt dla rodzin robi to, co miał robić gdy z nim startowaliśmy. Bardzo konkretnie pomaga ludziom, dla których zdrowie i przyszłość od zawsze oznaczały niepewność i były powodem do ciągłych zmartwień.

 

Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij