Przekaż darowiznę Podaruj 1% Dobrej Fabryce i produkuj z nami dobro!

Nowa jakość opieki medycznej dla mieszkańców Akata Dzokpe


Najpierw próbowaliśmy ulepszyć pracę będących na miejscu pielęgniarzy. Później - załatwić lekarza, który dojeżdżałby ze stolicy (parę godzin drogi) raz na jakiś czas (optymalnie - raz na dwa tygodnie) i konsultował wszystkich chętnych. Płaciliśmy za to, ale nie byliśmy zadowoleni z ilości czasu jaką poświęca naszym chorym i z jego podejścia.

Mateusz Gasiński znalazł optymalne rozwiązanie. Poprosiliśmy naszych lokalnych partnerów, Wspólnotę Chleb Życia, by od teraz każdego potrzebującego wizyty lekarskiej chorego wozili do pobliskiego Hôpital Baptiste Biblique (Karolyn Kempton Memorial Christian Hospital). Umówiliśmy się z tamtejszymi lekarzami, że za każdą konsultację będziemy płacić 3 euro. Oczywiście, jeśli okaże się, że będą potrzebne leki, albo dalsze badania, i te koszty (pewnie znacznie wyższe) będziemy pokrywać.

Nasi chorzy z Akata dość się już nacierpieli. Ostatnich kilka lat, gdy praktycznie nie mieli dostępu do medycyny, musiało być dla nich naprawdę koszmarnym czasem...

Jako pierwszy do szpitala pojedzie Okopodju (widzicie go na pierwszym zdjęciu). Od paru lat nie widział lekarza. Trąd poczynił w jego organiźmie wielkie spustoszenia, mężczyzna narzeka na ból nóg i kręgosłupa, od paru tygodni zwiększa się opuchlizna. Do szpitala musimy też zawieżć Yowę (zdjęcie 2), Adoublou (zdjęcie 3), lekarz przyda się też na pewno Victorii (zdjęcie 4) i szefowi wioski, Felixowi (na ostatnim zdjęciu).

W imieniu ich wszystkich (i swoim) BARDZO Was dzis prosimy: pomóżcie nam zawieźć tych ludzi do lekarza! Części z nich już nie wyleczymy, ale możemy uśmierzyć ich ból, prawidłowo zaopatrzyć rany, ułatwić jedzenie, picie, chodzenie - codzienne funkcjonowanie, sprawić że życie przestanie boleć.

W naszym Sklepie z DOBREM możcie od teraz fundować naszym chorym konsultację lekarską (to wydatek 15 złotych). Oczywiście im więcej takich konsultacji zdecydujecie się zafundować, tym łatwiej nam będzie pokryć wszystkie koszty, które wynikną z decyzji lekarzy. Zapłacimy dzięki nim i za badania krwi i za rentgeny i za tabletki i za wszystko, czego tylko nasi chorzy seniorzy będą potrzebować. Oczywiście postaramy się w miarę na bieżąco informować Was, jak ten projekt idzie, ile konsultacji miało miejsce, jakie są tego efekty!
 

WYKUP KONSULTACJĘ LEKARSKĄ


Jak zwykle - bardzo nas też ucieszy, jeśli uznacie że warto i że możecie udostępnić u siebie ten nasz post. Może ktoś jeszcze chciałby dziś zrobić (na pewno nie pierwszy) DOBRY uczynek?  :)

 

Partnerzy

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Zamknij